TwitterFacebookGoogle+

Medalie de argint pentru Corina Căprioriu la GS Tyumen

• Written by:

Corina Căprioriu, vicecampioana olimpică la JO Londra 2012, a reuşit sâmbătă o clasare frumoasă în cadrul întrecerii Grand Slam de la Tyumen, Rusia. Reuşita este cu atât mai frumoasă deoarece a venit în ziua când împlineşte 29 de ani.

La categoria -57 kg, judoka noastră le-a învins în primele meciuri pe sportivele Altai Batzul (Mongolia) şi Giulia Quintavale (Italia), câştigând astfel grupa A. În semifinale, Căprioriu a învins-o pe Sanne Verhagen (Olanda), ca mai apoi fie învinsă în finală de nipona Tsukasa Yoshida, obţinând astfel medalia de argint.

Monica Ungureanu (-48 kg) şi Andreea Chiţu (-52 kg) au obţinut locul 5 respectiv locul 7 în cadrul aceluiaşi concurs, dotat cu premii totale de 154.000 de dolari. În întrecerea masculină, Natea Daniel (+100 kg) a obţinut locul 7 după ce a fost învins de Bonvoisin Jean din Franţa.

Pentru informaţii actualizate, urmăreşte Oradejudo.ro şi pe FACEBOOK şi TWITTER!